Meble nowoczesne
Nowoczesne skórzane meble wypoczynkowe
Meble stylowe
Stylowe meble wypoczynkowe
Meble skrzyniowe
Meble skrzyniowe
Krzesła, ławy, stoły, zegary
Krzesła, ławy, stoły, zegary

Porady

Czy różnice w fakturze skóry w nowym meblu mają wpływ na jej wytrzymałość?

Różnice w fakturze to nieodłączna cecha skóry jako materiału naturalnego, więc nie wpływają w żaden sposób na jej wytrzymałość. Stanowią za to gwarancję oryginalności materiału, z którego wykonano mebel, a dodatkowo przydają meblom skórzanym niepowtarzalności i wyjątkowości.

By otrzymać skórę, materiał wykorzystywany do produkcji mebli, musi być ona uprzednio odpowiednio przygotowana. Procesy, które pozwalają na uzyskanie takiego materiału to:

  • Garbowanie – jego celem jest zatrzymanie procesu rozkładu. Garbowanie polega na związaniu ze sobą przy pomocy tzw. garbnika kolagenów, czyli włókien skóry, aby zatrzymać gnicie, jakie zachodziłoby w skórze jako substancji organicznej. Najbardziej popularne są dwa sposoby garbowania, a mianowicie z wykorzystaniem soli chromu lub garbników roślinnych. Większość skór meblowych otrzymywana jest na skutek garbowania chromem, jest to metoda szybsza i tańsza, jednak skóra poddana takiej obróbce wymaga specjalnego czyszczenia i pielęgnacji.

Ochrona i pielęgnacja mebli skórzanych

Zarówno skóra naturalna jak i eko skóra posiadają warstwę ochronną, jednak stosowanie do ich czyszczenia nieodpowiednich środków takich jak kremy, czy spraye zawierające naftę, alkohol, amoniak czy rozpuszczalniki, może spowodować zniszczenie i zmiany koloru skóry.

Nubuk – miękka skóra, wykończona od strony lica po jego uprzednim oszlifowaniu polerującym. Jego powierzchnia jest aksamitna i przypomina zamsz.

Przystępując do czyszczenia plam z mebli skórzanych, należy pamiętać, by robić to możliwie jak najszybciej, gdyż świeże zabrudzenia usuwa się o wiele łatwiej i skuteczniej. Stosując do wywabiania plam środki chemiczne wywołujące reakcje, należy starannie usunąć środek czyszczący, w przeciwnym razie mebel może ulec uszkodzeniu.

Meble ze skóry naturalnej należy szczególnie chronić i regularnie konserwować przeznaczonymi do tego środkami.

Meble należy używać zgodnie z ich przeznaczeniem i załączoną instrukcją. Sposób ich montażu określa dołączona instrukcja.

Szanowni Państwo, stosowanie się do zamieszczonych tu instrukcji, pozwoli Wam przez wiele lat cieszyć się naszymi meblami.