Meble nowoczesne
Nowoczesne skórzane meble wypoczynkowe
Meble stylowe
Stylowe meble wypoczynkowe
Meble skrzyniowe
Meble skrzyniowe
Krzesła, ławy, stoły, zegary
Krzesła, ławy, stoły, zegary
  • Rozdwajanie – wygarbowana skóra grubości ok. 4-5 mm jest rozdwajana, w wyniku czego otrzymujemy tzw. dwoinę. Dwoina przetwarzana jest tak samo jak skóra licowa, jednak kolageny w dwoinie są bardziej luźne, a co za tym idzie, mniej odporne na działania mechaniczne. W związku z tym do produkcji siedzisk i oparć mebli skórzanych nie stosuje się dwoiny.
  • Korekta – skóry naturalne posiadają ślady, które wcześniej miało zwierzę. Niektóre typy skór je dopuszczają, niektóre z kolei wymagają większej ingerencji. Skóry, które nie są poddawane korekcie, podlegają następnym etapom wykańczania powierzchni. Te, w których wymagana jest korekta, szlifowane są w niektórych miejscach, by wyrównać lub uzupełnić ewentualne braki w ich powierzchni.
  • Pigmentacja, tłoczenie lica i zabezpieczenie powierzchni – uprzednio przygotowane skóry są wstępnie barwione na kilka podstawowych kolorów. Pozwala to na późniejsze naniesienie dowolnej barwy. W przypadku, gdy skóra była korygowana, poddawana jest procesowi wytłoczenia nowego lica. Tłoczenie lica pozwala na uzyskanie na skórze dowolnej faktury. Następnie skóry poddawane są zabezpieczeniu powierzchni przed działaniem czynników zewnętrznych przy pomocy impregnatów i lakierów.
  •